Olimpiada Naţională de Matematică – Deva 2004
Lista cu participanţii clasei a XI-a
Nr. crt. |
Judeţ |
Nume şi prenume |
Unitatea de învăţământ |
Profesor îndrumător |
1 |
Alba |
Simina Dorin |
Grup Şcolar H.C.C., Abrud |
Stan Marcel |
2 |
Argeş |
Popa Alexandru |
Colegiul Naţional Vlaicu Vodă, Curtea de Argeş |
Mateescu Nicolae |
3 |
Argeş |
Anghel Andreea Simona |
Colegiul Naţional I.C. Brătianu, Piteşti |
Alexe Ştefan |
4 |
Argeş |
Schiaucu Alexandru Florin |
Colegiul Naţional I.C. Brătianu, Piteşti |
Alexe Ştefan |
5 |
Argeş |
Tătaru Paula Cristina |
Colegiul Naţional I.C. Brătianu, Piteşti |
Alexe Ştefan |
6 |
Arad |
Popa Călin |
Colegiul Naţional M. Nicoară, Arad |
Potocean Octavia |
7 |
Arad |
Tarce Oana |
Colegiul Naţional M. Nicoară, Arad |
Toader Mariana |
8 |
Arad |
Negoescu Diana |
Colegiul Naţional M. Nicoară, Arad |
Toader Mariana |
9 |
Bacău |
Cristea Alexandra |
Colegiul Naţional Ferdinand I, Bacău |
Antohe Ştefan |
10 |
Bacău |
Ghircu Andra |
Colegiul Naţional Gh. Vrânceanu, Bacău |
Vieru Ilie |
11 |
Bihor |
Tal Irina |
Liceul Teoretic Avram Iancu, Ştei |
Dan Gheorghe |
12 |
Bistriţa Năsăud |
Patrasciuc Cristian |
Colegiul Naţional L. Rebreanu, Bistriţa |
Cioanca Monica |
13 |
Bistriţa Năsăud |
Doroftei Mădălina |
Colegiul Naţional L. Rebreanu, Bistriţa |
Cioanca Monica |
14 |
Brăila |
Ţuţuianu Oana Mihaela |
Colegiul Naţional Gh.M. Murgoci |
Negulescu Dan |
15 |
Botoşani |
Chirilă Cezar |
Colegiul Naţional M. Eminescu, Botoşani |
Trişcă Teodor |
16 |
Botoşani |
Bădărău Elena |
Colegiul Naţional M. Eminescu, Botoşani |
Trişcă Teodor |
17 |
Braşov |
Mercheşan Sabin |
Colegiul Naţional Dr. I. Meşotă, Braşov |
Calistrate Ştefan |
18 |
Buzău |
Veliscu Ovidiu |
Colegiul Naţional B.P. Haşdeu, Buzău |
Tirlea Violeta |
19 |
Cluj |
Andrica Teodora |
Colegiul Naţional A. Mureşanu, Dej |
Jecan Eugen |
20 |
Cluj |
Drulea Daniel Marius |
Colegiul Naţional A. Mureşanu, Dej |
Jecan Eugen |
21 |
Cluj |
Mera Vlad |
Colegiul Naţional Emil Racoviţă |
Andreea Vasile |
22 |
Călăraşi |
Manea Flavius |
Liceul Teoretic M. Eminescu, Călăraşi |
Stoianovici Gheorghe |
23 |
Caraş Severin |
Ghergulescu Ioana |
Grupul Şcolar Industrial Oţelu Roşu |
Dragomir Lucian |
24 |
Caraş Severin |
Popa Bogdana |
Liceul Teoretic Traian Doda, Caransebeş |
Hogea Gheorghe |
25 |
Constanţa |
Chiran Ruxandra |
Liceul Teoretic Ovidius, Constanţa |
Arventiev Dorin |
26 |
Constanţa |
Decianu Florentina |
Colegiul Naţional Mircea cel Bătrân, Constanţa |
Caragea Doru |
27 |
Constanţa |
Antone Alexandru |
Liceul Internaţional, Constanţa |
Ene Viviana |
28 |
Covasna |
Marton Imola |
Liceul Teoretic Szekely Miko, |
Deak Eva |
29 |
Dâmboviţa |
Lutu Andra |
Colegiul Naţional V. Streinu, Găeşti |
Turcu Iuliana |
30 |
Dolj |
Diaconu Jean Andrei |
Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti |
Tuţescu Lucian |
31 |
Dolj |
Călin Georgel Ionuţ |
Colegiul Naţional Fraţii Buzeşti |
Tuţescu Lucian |
32 |
Gorj |
Mihăilescu Bogdan Andrei |
Colegiul Naţional Tudor Vladimirescu, Târgu-Jiu |
Catrinoiu Petre |
33 |
Gorj |
Negrea Corina Elena |
Colegiul Naţional Tudor Vladimirescu, Târgu-Jiu |
Catrinoiu Petre |
34 |
Gorj |
Călinescu Călin |
Colegiul Naţional Ec. Teodoroiu, Târgu-Jiu |
Constantinescu Mircea |
35 |
Gorj |
Udrea George Emanuel |
Colegiul Naţional Tudor Vladimirescu, Târgu-Jiu |
Udrea Gheorghe |
36 |
Galaţi |
Manea Irina |
Colegiul Naţional V. Alecsandri, Galaţi |
Popa Vasile |
37 |
Galaţi |
Chiriţă Mădălina Georgiana |
Colegiul Naţional M. Kogălniceanu, Galaţi |
Bercu Livia |
38 |
Giurgiu |
Zaharia Bogdan |
Colegiul Naţional Ion Maiorescu |
Olteanu Şerban |
39 |
Giurgiu |
Panduru Cosmina-Roxana |
Colegiul Naţional Ion Maiorescu |
Olteanu Şerban |
40 |
Hunedoara |
Toma Adina |
Colegiul Naţional Decebal, Deva |
Monea Mihai |
41 |
Hunedoara |
Rujan Raul |
Liceul de Informatică, Petroşani |
Toroapă Constantin |
42 |
Harghita |
Miklós Gábor |
Liceul Teoretic Márton Áron, Miercurea-Ciuc |
Csapó Hajnalka, Tamási Csaba |
43 |
Harghita |
Széles Ádám |
Liceul Teoretic Márton Áron, Miercurea-Ciuc |
Csapó Hajnalka, Tamási Csaba |
44 |
Iaşi |
Mustaţă Irina |
Colegiul Naţional, Iaşi |
Benta Valerica |
45 |
Iaşi |
Iacob Alin |
Colegiul Naţional C. Negruzzi, Iaşi |
Nechita Vasile |
46 |
Iaşi |
Ichim Andrei |
Colegiul Naţional Emil Racoviţă, Iaşi |
Miron Nicu |
47 |
Mehedinţi |
Mitroi Dan |
Colegiul Naţional Traian |
Prajea Manuela |
48 |
Maramureş |
Pop Gabriel |
Colegiul Naţional Gheorghe Şincai, Baia Mare |
Bojor Florin |
49 |
Maramureş |
Mesaroş Adrian |
Colegiul Naţional Gheorghe Şincai, Baia Mare |
Heuberger Dana |
50 |
Maramureş |
Parascineţ Dan |
Colegiul Naţional Gheorghe Şincai, Baia Mare |
Bojor Florin |
51 |
Maramureş |
Fîrte Adina |
Colegiul Naţional Gheorghe Şincai, Baia Mare |
Heuberger Dana |
52 |
Neamţ |
Berea Bogdan |
Colegiul Naţional Petru Rareş |
Gh. Ciorascu |
53 |
Neamţ |
Condret P. Gabriela |
Liceul de Informatică |
Gavril Ştefan |
54 |
Olt |
Boldea Bianca Maria |
Colegiul Naţional I. Asan, Caracal |
Vîrban Titu |
55 |
Olt |
Grigore Mihai |
Colegiul Naţional R. Greceanu, Slatina |
Tecu Ion |
56 |
Olt |
Ghiţă Dan Gabriel |
Colegiul Naţional R. Greceanu, Slatina |
Toloşi Marin |
57 |
Prahova |
Enescu Alexandru |
Liceul Teoretic Al.I. Cuza, Ploieşti |
Radu Nicolae |
58 |
Prahova |
Geamanu Mihai |
Colegiul Naţional I.L. Caragiale, Ploieşti |
Vasile Emil |
59 |
Sibiu |
Sorici Alexandru |
Colegiul Naţional Samuel von Brukenthal, Sibiu |
Reich-Sander |
60 |
Sălaj |
Zoicas Diana Camelia |
Colegiul Naţional Silvania, Zalău |
Vlaicu Liviu |
61 |
Satu Mare |
Bândă Narcisa |
Colegiul Naţional M. Eminescu |
Daly Marciuc |
62 |
Satu Mare |
Glodean Gh. Gabriel |
Colegiul Naţional M. Eminescu |
Daly Marciuc |
63 |
Satu Mare |
Moşincat Răzvan |
Grupul Şcolar Maniu-Carei |
T. Temian |
64 |
Suceava |
Cosinschi Adrian |
Colegiul Naţional Dragoş Vodă, Câmpulung Moldovenesc |
Piticari Mihai |
65 |
Suceava |
Gorcea Răzvan George |
Colegiul Naţional Ştefan cel Mare, Suceava |
Popescu Dan |
66 |
Tulcea |
Ţopa Alexandra Cristina |
Colegiul Dobrogean Spiru Haret, Tulcea |
Popa Marcelina |
67 |
Timiş |
Mara Octavian |
Colegiul Naţional C.D. Loga, Timişoara |
Herbei George |
68 |
Timiş |
Petrescu Florin |
Liceul Teoretic Traian Vuia, Făget |
Avram Marcel |
69 |
Teleorman |
Manole Cătălin |
Colegiul Naţional A.D. Ghica, Alexandria |
Mandragiu Niţu |
70 |
Teleorman |
Achim Gabriel |
Colegiul Naţional Anastasescu, Roşiorii de Vede |
Georgescu Anton |
71 |
Vâlcea |
Botoran Dana |
Colegiul Naţional Al. Lahovari, Râmnicu Vâlcea |
Drugan Constantin |
72 |
Vâlcea |
Toader Stănescu Andrei |
Colegiul Naţional Al. Lahovari, Râmnicu Vâlcea |
Drugan Constantin |
73 |
Vrancea |
Nicolau Florentina Diana |
Colegiul Naţional Al.I. Cuza, Focşani |
Sîrghie Daniela |
74 |
Vrancea |
Mihalache Mihaela |
Colegiul Naţional Unirea, Focşani |
Pătraşcu Enache |
75 |
Vrancea |
Coarcă Răzvan |
Colegiul Naţional Al.I. Cuza, Focşani |
Siretean Mircea |
76 |
Vaslui |
Zuzu C. Iulian |
Grupul Şcolar Şt. Procopiu, Vaslui |
Romaşcu Neculai |
77 |
Vaslui |
Ciobanu George Adrian |
Liceul Teoretic Cuza Vodă, Huşi |
Iacob Manuela |
78 |
Bucureşti |
Baranga Silviu |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
79 |
Bucureşti |
Rosoiu Alexandru |
Liceul Internaţional de Informatică |
Ahmet Dokuyucu |
80 |
Bucureşti |
Banu Bogdan |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
81 |
Bucureşti |
Kreindler Gabriel |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
82 |
Bucureşti |
Ştefănescu Andrei |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
83 |
Bucureşti |
Stangescu Mihnea |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
84 |
Bucureşti |
Teoteoi Tudor Cristian |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Popa Octavian |
85 |
Bucureşti |
Constantinescu Cristian |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
86 |
Bucureşti |
Predoiu Dragoş |
Colegiul Naţional Tudor Vianu |
Moldoveanu Severius |
87 |
Bucureşti |
Dicu Gabriel |
Octav Onicescu |
Manea |
88 |
Bucureşti |
Stănculescu Ioan |
Colegiul Naţional Mihai Viteazul |
Moldoveanu Severius |
89 |
Bucureşti |
Braşoveanu Dan Andrei |
Colegiul Naţional Cantemir Vodă |
Moldoveanu Severius |
90 |
Bucureşti |
Fainisi Victor |
Colegiul Naţional Mihai Viteazul |
Costel Chites, Petriceanu Daniel |
91 |
Bucureşti |
Ştefănescu Traian Mihai |
Colegiul Naţional Cantemir Vodă |
Demsorean Adrian |
92 |
Mureş |
Frăţilă Dragoş-Ion |
Colegiul Naţional Al. Papiu Ilarian, Târgu Mureş |
Pop Carmen |
93 |
Mureş |
Buţiu Cătălin |
Colegiul Naţional Al. Papiu Ilarian, Târgu Mureş |
Măşcăşan Angela |